WING TSUN KUNG-FU POLSKA - aktualności i wydarzenia:

WIELKIE ŚWIĘTO POLSKIEGO STOWARZYSZENIA WING TSUN - GALA 15-LECIA W WARSZAWIE

Do tego wydarzenia przygotowywaliśmy się bardzo długo, ale w końcu się udało! W dniach 23-25.09.2011 Sikung Máday Norbert (8. stopień mistrzowski IWTA), Sifu Széll Gábor (6. stopień mistrzowski IWTA), Sifu Salamon Ferenc (6. stopień mistrzowski IWTA), ponad trzydziestu instruktorów z Węgier, posiadających wysokie stopnie mistrzowskie, oraz nasi bracia kung-fu z Litwy, Łotwy i Estonii przyjechali do Polski, by świetować z nami to wielkie wydarzenie.

STRONA POŚWIĘCONA GALI 15-LECIA POLSKIEGO STOWARZYSZENIA WING TSUN

Gala 15-lecia Wing Tsun Kung-Fu w Polsce

W dniu 23.09.2011 zaczęliśmy nasze obchody 15-lecia Wing Tsun Kung-Fu w Polsce dużym, międzynarodowym seminarium, które poprowadził Sikung. Jego tematem był klasyczny Wing Tsun, a dokładniej szósta sekcja chi sau. Materiał ten tradycyjnie poznaje się po pierwszym stopniu mistrzowskim, ale ze względu na specjalną okazję, Sikung postanowił nauczyć tych zaawansowanych technik wszystkich, nawet tych, którzy jeszcze nie są zaawansowani.

Drugiego dnia (24.09.2011) na pierwszym treningu ćwiczyliśmy techniki nauczane w jednostkach szybkiego reagowania, trening prowadził zastępca Sikunga, były komandos i specjalista od technik z bronią - Sifu Széll Gábor.

Na drugim treningu mieliśmy niecodzienną okazję poćwiczyć techniki walki z przeciwnikiem wyspecjalizowanym w technikach chwytania, duszenia oraz dźwigniach, a także walkę w parterze pod okiem byłego boksera, zapaśnika z 10-letnim stażem, a obecnie mistrza Wing Tsun Kung-Fu - Sifu Salamona Ferenca.

15-lecie Wing Tsun Kung-Fu w Polsce

Zdjęcia z jubileuszowego seminarium z okazji 15-lecia Polskiego Stowarzyszenia Wing Tsun

W niedzielę 25.09.2011 w hotelu Europejskim w Warszawie o godz. 15.00 zaczęła się gala 15-lecia Polskiego Stowarzyszenia Wing Tsun, w której wzięli udział wszyscy nasi goście, prawie wszyscy instrukorzy naszego stowarzyszenia oraz wielu asystentów i uczniów. Goście mogli obejrzeć osiemnaście pokazów, których tematyka była bardzo zróżnicowana - pokazy historyczne, technik, technik wojskowych, samoobrony kobiet, walki z kilkoma przeciwnikami, wolnej walki, walki z bronią, treningu, chi sau oraz wszystkich form ręcznych. Na sali była również prasa oraz goście specjalni.


Na sali było obecnych około pięciuset zaproszonych gości. Patronem medialnym całej imprezy była

Fundacja Promocji m. st. Warszawy


Relacja z gali przygotowana przez Fundację Promocji m. st. Warszawy


Wszystkim gościom serdecznie dziękujemy za przybycie oraz pomoc w organizacji całej imprezy. Mamy nadzieję, że następnym razem spotkamy się za pięć lat na gali 20-lecia Wing Tsun Kung-Fu w Polsce!

Wkrótce będzie dostępna płyta z materiałem wideo z całego wydarzenia, a na razie pierwsze zdjęcia udostępniamy kilka amatorsko nakręconych filmów z pokazów na gali:

Walka w z kilkoma przeciwnikami w grupie - "gwiazda mistrzów"

Ślepe chi sau

Aplikacje walki i techniki walki nożem

Samoobrona kobiet

Scena na treningu